Sepet

Davetiye Nedir?

Davetiye nedir

Düğün, nişan, sünnet gibi veya doğum günü, açılış gibi organizasyonlara davet edilecek kişilere gönderilen özel hazırlanmış karttır. Davetiye modeli ve tasarımı davet edilen kişi üstünde olumlu veya olumsuz bir etki gösterebilir. Bunun için davetiye tasarımına dikkat edilerek durumu uygun davetiye kartı hazırlanmalıdır.

Davetiye Seçilirken Nelere Dikkat Edilir?

Davetiye model ve tasarımı seçildikten sonra davetiye kartının kalitesine bakmak gerekir. Çok farklı boyutlarda, kalınlıkta ve baskı kalitesinde olabilir. Standart olarak davetiye boyutlar 17cm x 10 cm civarlarında olmaktadır. Daha küçük veya büyük olması davetiye fiyatını etkileyebilir. Davetiye satın almadan önce boyutları ve kalitesi hakkında satıcıya detaylı sorular sorulmalıdır.

Kaliteli Davetiye Nasıl Olur?

Kaliteli bir davetiye en az 350g Amerikan bristol kart kullanılarak basılmalıdır. Selefon olarak bilinen kaplamalı olması davetiyeye parlaklık katar. Baskı sırasında kullanılan mürekkep kalitesi iyi olmalıdır. Düşün fiyatlı davetiye modelleri bu özellikleri taşımayabilir. Sipariş öncesi bu detaylar incelikle sorulmalıdır.


Canlı Destek